Neden Teknokent Koleji

Çocuğunu özel okulda okutmak isteyen velilerin devletten aldığı maddi yardıma ‘Özel Okul Teşvik’ denir. Devlet verdiği teşvikle okul kayıt ücretinin bir kısmını karşılayarak, çocuğunu özel okulda okutmak isteyen velilere yardımda bulunur. 

Bizim en değerli ve en önemli kaynağımız insan kaynağımızdır. Avrupa’nın en büyük nüfusa sahip ikinci ülkesiyiz. Bu büyük nüfusu ne kadar iyi yetiştirebilirsek ne kadar iyi, güncel ve geleceğe dair becerilerle donatabilirsek Türkiye’nin geleceği de o kadar aydınlık olacaktır.

Ekonomik kalkınma, halkın değer yargıları, dünya görüşü ile tüketim ve davranış kalıplarındaki değişmeleri içerecek biçimde toplumsal ve kurumsal yapıda dönüşüme yol açan büyümeyi ifade eder. Büyüme ise kişi başına düşen milli gelirde artış sağlanmasına, ekonomi ile üretilen varlıkların topluma dengeli bir şekilde dağılımına, tüketen değil üreten bir neslin yetiştirilmesine ve birikimlerin gelecek nesillere devredilmesine; tüm bunlar ise bilgiyi üreten, işleyen ve bunu ülkemizin,  insanlığın yararına sunan, lider kişilikli, girişimci, sorun çözen, analiz yapan iyi eğitilmiş insan gücüne bağlıdır.

Ekonomik açıdan eğitim, beşeri sermaye demektir. Donanımlı bir insan gücümüz varsa kaynaklarımızı daha verimli, isabetli ve adaletli bir şekilde kullanabiliriz. Böyle bir insan gücünü yetiştirmek için ise yeni eğitim ve okul modellerine ihtiyacımız var.

Bilişim teknolojileri ile endüstriyel üretimin bir araya getirildiği günümüzde Teknokent Kolejleri ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli nesilleri yetiştirme hedefiyle yola çıkmış ve bu amaçla AHİ Eğitim Modelini tasarlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir